Učitelia budú spoznávať svoje silné stránky s Janom Mühlfeitom: Každý z nás môže byť génius

Počas letnej školy budú mať účastníci Komenského inštitútu možnosť stretnúť sa s bývalým prezidentom Microsoftu pre Európu. Jan je globálny stratég, kouč a mentor. Jeho osobná misia je: „Pomáhať jednotlivcom, organizáciám a krajinám na celom svete, aby odomkli svoj ľudský potenciál“. 

 

Silné stránky ako súčasť práce učiteľa

Problematiku silných stránok považujeme za veľmi dôležitú súčasť práce učiteľa. Ak je učiteľ schopný poznať svoje silné stránky a rozvíjať ich, dokáže sa profesionálne aj osobnostne posúvať dopredu a prinášať do pedagogickej práce úplne novú kvalitu. V neposlednom rade dokáže pracovať so silnými stránkami svojich žiakov a pomáhať im rozvíjať ich talent a smerovať ich.

 

Vďaka nášmu firemnému partnerovi, Microsoft Slovensko, bude súčasťou tejto veľkej témy otestovanie silných stránok prostredníctvom testov Gallup, následne osobné stretnutie s Jánom Mühlfeitom na letnej škole, ktorý účastníkov pripraví na to, ako so silnými stránkami pracovať.

 

Počas celého roka budú mať účastníci možnosť svoje silné stránky rozvíjať s Marcelou Havrilovou zo spoločnosti Microsoft Slovensko. „Silná stránka je vlastne talent, s ktorým sa narodíte. Každý máme talent. Aby sme svoj talent rozvinuli, musíte začať do talentu investovať, trénovať a rozvíjať ho. K tomu je potrebné mať pevnú vôľu a disciplínu. Nájdite svoje silné stránky, vsaďte na ne, investujte do nich a trénujte ich. Potom bude dosiahnutie cieľov pre vás rýchle a jednoduché. Takto budete zaručene úspešný. A nielen ekonomicky, ale budete aj šťastnejší a zdravší,“ dodáva Marcela Havrilová.

 

Testovanie máme za sebou, tešíme sa na letnú školu 🙂