EDUpoint Zvolen

EDUpoint

Je pilotný projekt Komenského inštitútu a Generácie 3.0, ktorého cieľom je podporovať, spájať a vzdelávať aktívnych učiteľov zo stredoslovenského regiónu.

Priestor, ktorý umožní pravidelné stretávanie sa lídrov vo vzdelávaní, učiteľov, učiteliek, zástupcov MVO. Prinesie inšpiratívne workshopy, zdieľanie príkladov dobrej praxe, diskusie, výmenu skúseností a formovanie podnetov na zlepšenia vo vzdelávaní. 

NAJBLIŽŠIE AKCIE:

 • 28.2.2018 (9.30 – 15.30) – Posilnení učitelia a učiteľky: vízia a osobná moc

  Workshop vychádza z programu Posilnení učitelia, ktorý podporuje učiteľov v ich líderskej role. Viesť ho bude lektorka a terapeutka Sylvia Ondrisová.Aby sme v živote i práci mohli dôverovať vlastnému “vedeniu” – múdrosti i líderstvu – potrebujeme byť v kontakte so svojimi hodnotami, svojou víziou i osobnou silou. Potrebujeme tiež poznať jednotlivé časti našej učiteľskej roly a vedome medzi nimi prechádzať, dávať okolo nich jasnejšie hranice, ak ich ľudia okolo nás posúvajú mimo našej zodpovednosti. To nás urobí istejšími v jednaní so žiakmi, kolegami i rodičmi.Budeme sa tiež venovať otázke „ranku“ – moci a privilégií. Najmä v konfliktoch často vnímame druhú stranu ako silnejšiu než sme v danom momente my sami. Zameriame sa preto na spôsoby, ako mať svoju formálnu moc i osobnú silu viac k dispozícii a ako ju použiť užitočným spôsobom na riešenie situácií v škole.

  INFO: http://bit.ly/2GtSesw (facebook) alebo https://goo.gl/forms/J7beU7plj96CCDMa2 (registračný formulár)

 

 • 14.3.2018 (14.30 – 17.30) – Ako rozvíjať kritické myslenie na školách

  Schopnosť zorientovať sa v množstve informácií získava neustále na dôležitosti. Mladé generácie čerpajú poznanie o svete najmä v prostredí internetu a sociálnych sietí. Nové technológie sú užitočným pomocníkom, prinášajú však aj mnohé nástrahy.Ako vieme žiakom pomôcť odlíšiť kvalitné informácie od propagandy, dezinformácií a konšpiratívnych teórií? Ako im vštepiť základy mediálnej a informačnej gramotnosti? Ako máme viesť žiakov zábavnou formou k tomu, aby dokázali jasne sformulovať vlastné argumenty a nebáli sa ich doručiť druhým ľuďom v diskusii či v písanom texte?Workshop predstavuje základy kritického myslenia a konkrétne praktické cvičenia, ktorými vieme rozvíjať kritické myslenie u žiakov stredných a základných škôl.

  INFO: http://bit.ly/2DVjOkN (facebook) alebo http://bit.ly/2DYXlU3 (registračný formulár)

 

 • 18.4.2018 (9.00 – 15.00) –  Vzdelávanie, výchova a rozvoj detí zo zraniteľných skupínAko pracovať s deťmi z vylúčených komunít alebo zraniteľných skupín? Ako ich vzdelávať, rozvíjať a viesť tak, aby dokázali v sebe objaviť svoju jedinečnosť? Ako pracovať s rodičmi a na čom je postavená dobrá komunikácia? Ako zistiť, čo detí trápi, aké majú vzťahy v škole a aký obraz majú o škole, predmetoch, či učiteľoch? Ako deti pripraviť na nové výzvy v živote, škole, rodine? INFO: http://bit.ly/2HhSQlM (facebook) alebo http://bit.ly/2Gg2Ie6 (registračný formulár)

 

POZRITE SI FOTOGRAFIE Z REALIZOVANÝCH AKCIÍ. 
Prehľad týchto akcií nájdete na konci stránky.

KONTAKT:

EDUpoint – P.O.Hviezdoslava 28, Zvolen

Radoslav Plánička

e-mail: planicka@zivica.sk, tel.: 0915 331 949

 

Fullscreen-Logo
EDUpoint Zvolen

nahrávam mapu - chvíľu strpenia prosím....

EDUpoint Zvolen 48.576753, 19.130894

 

REALIZOVANÉ AKCIE:

 • 12.2.2018 (14.30 – 17.30) – Ukážme študentom ako formujú svet, v ktorom žijeme

  V akom svete žijeme a aká je moje miesto v ňom? Čo pre mňa znamená chudoba, miznúce pralesy, otroci a čo mám s nimi spoločné? Ako súvisí moja večera s chudobou v Afrike? Odkiaľ prišla ruža, ktorú dostaneme na Valentína? Pohľad na svet cez optiku a techniky globálneho vzdelávania pomáhajú študentom jasne a prakticky uchopiť problémy, ktoré sužujú celú planétu. Ukazujú súvislosti, ktoré vtiahnu každého priamo do epicentra problému. Globálne vzdelávanie je o otázkach, pohľade do seba, hľadaní riešení. Poskytuje témy, metódy a nástroje vhodné najmä na etickú výchovu a občiansku náuku, ale tiež geografiu, dejepis či cudzie jazyky. Na workshope okrem vtiahnutia do témy zažijete aktivity, ktoré môžete využiť pri práci s vašimi žiakmi.Pokiaľ chceme, aby jednotlivci prevzali zodpovednosť nad stavom planéty, potrebujú najprv vedomostnú bázu, na ktorej môžu stavať. Potrebujú tiež zažiť, že zmena je možná a vytvárať alternatívy môže byť zábavné. Globálne vzdelávanie je interaktívne, zážitkové a stimuluje ľudí k hlbokému zamysleniu a hľadaniu riešení.  
  INFO: http://bit.ly/2nB2GpJ (facebook) alebo http://bit.ly/2nBaCHz (registračný formulár)
 • 31.1.2018 (14.30 – 17.30) – Zaostrené na riešenia – krátko, jednoducho, účinne
  Prineste „svoju tému“, ktorú aktuálne riešite v škole alebo triede. Skúsená koučka Klára Giertlová nás zoznámi s efektívnou metódou, ktorú sa naučíme využívať pri hľadaní riešení pre naše výzvy/problémy. Spoločne s ďalšími účastníkmi (učitelia, rodičia…) budeme zdieľať skúsenosti a nachádzať odpovede na naše otázky.
  INFO: http://bit.ly/2A4Wife alebo https://goo.gl/forms/eVkTdY2jWK1Cm1Hj1
 • 17.1.2018 – Generácia Z – Digitálne deti v postpravdivom svete
  Prejdeme spolu fascinujúci príbeh generácií 20. storočia až po Generáciu Z. Budeme sa snažiť preniknúť do sveta súčasných teenagerov. Do ich túžob, spôsobu života a virtuálneho sveta, v ktorom trávia väčšinu času. Spolu budeme uvažovať o spôsoboch, ako im porozumieť, byt s nimi a učiť sa spolu žiť v tomto rýchlom a komplikovanom svete.
  INFO: http://bit.ly/2zKCIrF alebo https://goo.gl/forms/P0zFCMreYf6AJ0CR2
 • 12.12. – Diskusia: Rozmanitý alebo čiernobiely – Aký svet tvoríme našim vzdelávaním?
  Príďte diskutovať s pedagógom z Queensland University v Austrálii o tom ako využiť kritické myslenie, etiku a globálne vzdelávanie so žiakmi a študentami na základných a stredných školách. 
  INFO: http://bit.ly/2hIaOpn alebo https://goo.gl/forms/9URuU9SGRCRIklg72
 • 6.12. – Moderný učiteľ: klimatická a podporná edukácia v praxi – Interaktívny workshop s praktickými ukážkami bude viesť český lektor, psychológ, učiteľ a didaktik Robert Čapek. Jeho knihu „Moderní didaktika“ pozná veľa učiteľov aj u nás. 
  INFO: http://bit.ly/2hEsgeA alebo https://goo.gl/forms/S8HEPtHjKHgYDiW52
 • 28.11. – DISKUklub – čas a priestor pre vaše témy – Prineste „svoju tému“, ktorú aktuálne riešite v škole alebo triede. Spoločne s ďalšími účastníkmi (učitelia, rodičia…) budeme o nej diskutovať, zdieľať skúsenosti a hľadať prípadné riešenia.
  INFO: http://bit.ly/2AgDP01 alebo https://goo.gl/forms/f7v9fhDTmOnTegkL2
 • 8.11. – Učiteľ ako sprievodca – koučingové techniky v školehttp://bit.ly/2xCgVxu alebo https://goo.gl/forms/92LgwvBBqg9L4IYj2
 • 25.10. – Ako dať vyučovaniu šťavu? Príklady metód aktívneho vyučovania – http://bit.ly/2xBpAQR alebo https://goo.gl/forms/ANVL0rnlkafpnGYq1