Posilnení učitelia a učiteľky: vízia a osobná moc

Mgr. Sylvia Ondrisová, PhD., Dipl.PW

Workshop vychádza z programu Posilnení učitelia, ktorý podporuje učiteľov v ich líderskej role. Aby sme v živote i práci mohli dôverovať vlastnému “vedeniu” – múdrosti i líderstvu – potrebujeme byť v kontakte so svojimi hodnotami, svojou víziou i osobnou silou. Potrebujeme tiež spoznať náš špecifický učiteľský a líderský prínos a štýl. To nás urobí istejšími v jednaní so žiakmi, kolegami i rodičmi.

Budeme sa tiež venovať otázke „ranku“ – moci a privilégií. Najmä v konfliktoch často vnímame druhú stranu ako silnejšiu než sme v danom momente my sami. Zameriame sa preto na spôsoby, ako mať svoju formálnu moc i osobnú silu viac k dispozícii a ako ju použiť užitočným spôsobom na riešenie situácií v škole.

 

„V súčasnej dobe sa čoraz viac vzďaľujeme od seba a svojho vnútorného „vedenia“, radšej hľadáme rôzne vonkajšie techniky a návody na život. Zabúdame, že zdroj múdrosti i sily je aj v nás samých – našich hodnotách, víziách a v našej jedinečnosti. Verím, že zmena – nielen osobná, ale aj kolektívna – prichádza zvnútra. Stačí sa tam len pozrieť  🙂

 

Termín workshopu: v rámci Letnej školy (14.-18. 8. 2017)